Унаслідок випускання електромагнітного випромінювання маса зорі протягом певного короткого часу зменшилася на 4 мкг. Визначте енергію випромінювання зорі, випущеного за цей час. Швидкість світла у…
1
Связь между энергией, излученной звездой, и уменьшением ее массы описывается формулой эквивалентности массы и энергии Эйнштейна.$$\Delta E = \Delta m c^2$$
2
Переведем изменение массы в систему СИ (килограммы). 1 микрограмм (мкг) равен $10^{-6}$ грамма, а 1 грамм равен $10^{-3}$ килограмма.$$\Delta m = 4 \text{ мкг} = 4 \cdot 10^{-6} \text{ г} = 4 \cdot 10^{-6} \cdot 10^{-3} \text{ кг} = 4 \cdot 10^{-9} \text{ кг}$$
Під час термоядерної реакції перетворення Гідрогену на Гелій у надрах Сонця маса речовини зменшується на 0,7 %. Визначте енергію, що виділяється з Гідрогену масою 1 мг. Вважайте, що швидкість світла…
1
Запишем формулу эквивалентности массы и энергии Эйнштейна: $E = \Delta m \cdot c^2$, где $\Delta m$ — дефект массы, $c$ — скорость света.
2
Определим дефект массы $\Delta m$. Дана начальная масса водорода $m_0 = 1 \text{ мг} = 1 \cdot 10^{-6} \text{ кг}$ и относительное уменьшение массы $0.7\% = 0.007$. Тогда…