10,8 г алюминий темір (ІІІ) оксидімен әрекеттескенде түзілетін алюминий оксидінің массасы
10,8 г алюминий темір (ІІІ) оксидімен әрекеттескенде түзілетін алюминий оксидінің массасы
- 1Запишем уравнение реакции: 2Al + Fe₂O₃ → Al₂O₃ + 2Fe.$$2Al + Fe₂O_3 \rightarrow Al_2O_3 + 2Fe$$
- 2Найдём количество вещества алюминия: n(Al) = m / M = 10,8 г / 27 г/моль = 0,4 моль.$$n(Al) = \frac{10,8}{27} = 0,4 \text{ моль}$$
Ещё 2 қадам — толық шешімде