Рішення: Відстань між точками звукової хвилі
Нота ля першої октави відповідає звуку частотою 440 Гц. Визначте найменшу відстань у повітрі між точками звукової хвилі вздовж напрямку її поширення, що здійснюють коливання в протилежних фазах. Уважайте, що швидкість звуку в повітрі дорівнює 330 м/с.
Відповідь запишіть у сантиметрах (см).
Розв’язання по шагам
4 крокиЗвуковая волна распространяется со скоростью $v$. Частота колебаний $f$. Длина волны $\lambda$ определяется формулой $v = \lambda \cdot f$.
Вычислим длину волны: $\lambda = v / f = 330 \text{ м/с} / 440 \text{ Гц} = 0.75 \text{ м}$.
Точки, колеблющиеся в противофазе, находятся на расстоянии, равном половине длины волны. Таким образом, искомое расстояние равно $\lambda / 2 = 0.75 \text{ м} / 2 = 0.375 \text{ м}$.
Переведем полученное значение в сантиметры: $0.375 \text{ м} \cdot 100 \text{ см/м} = 37.5 \text{ см}$.