Рішення: Обчислення об'єму газу за його масою
Рішення по кроках
3 крокиВизначаємо молярну масу кисню ($O_2$). Молекула кисню складається з двох атомів Оксигену, молярна маса якого становить 16 г/моль.
$$$M(O_2) = 2 \cdot 16 \text{ г/моль} = 32 \text{ г/моль}$$$Обчислюємо кількість речовини (молів) кисню за формулою $n = m / M$, де $m$ — маса, $M$ — молярна маса.
$$$n(O_2) = 160 \text{ г} / 32 \text{ г/моль} = 5 \text{ моль}$$$За нормальних умов (н. у.) один моль будь-якого газу займає об'єм 22.4 л/моль. Обчислюємо об'єм кисню за формулою $V = n \cdot V_m$, де $V_m$ — молярний об'єм.
$$$V(O_2) = 5 \text{ моль} \cdot 22.4 \text{ л/моль} = 112 \text{ л}$$$